new edge browser

مايکروسافت بعد از تغيير لوگوي مرورگر edge و استفاده از موتور کروميوم مرورگر جديدش را باي ويندوز 10، 8، 7، اندرويد، ios و مک ارائه کرد. در اين يادداشت کوتاه قصد دارم راجع به تجربه کار با مرورگر edge بنويسم.

در کافي‌نت يک سيستم نسبتا ذغالي دارم که روي آن ويندوز 7 نصب شده است و من مرورگر edge را روي اين سيستم نصب کردم. با توجه به اينکه در اين مرورگر جديد از موتور کروميوم استفاده شده است توقع داشتم در بهترين حالت عملکردي در حد و اندازه گوگل کروم داشته باشد. اما در کمال شگفتي اين ساخته جديد مايکروسافت با اختلاف سريع‌تر و سبک‌تر از گوگل کرم است. سبک‌تر از اين نظر که مقدار کمتري از رم را اشغال مي‌کند. گاهي در کرم پيش مي‌آمد که بخاطر مصرف زياد رم به سرعت کلي سيستم پايين مي‌آمد و گاهي کار به جايي ميرسيد که مجبور مي‌شدم سيستم را ريست کنم. اما با edge جديد هنوز به اين مشکلات برنخوردم.

همانطور که گفتم مرورگر جديد مايکروسافت از موتور کروميوم استفاده مي‌کند و بخاطر همين تمام ويژگي‌هاي خوب گوگل کرم را دارد. شما مي‌توانيد بطور مستقيم از Chrome WebStore افزونه‌هاي مورد نظرتان را روي edge نصب کنيد. ويژگي‌هاي کاربردي ديگر هم مثل افزودن چند پروفايل براي اشخاص مختلف هم در اين مرورگر گنجانده شده است. حتي در اخبار خواندم که مي‌شود مرورگر edge را به حساب کاربري گوگل متصل و با آن سينک کرد که البته هنوز اين مورد را امتحان نکردم.

البته edge جديد خالي از اشکال هم نيست. يک موردي که به چشم من آمد اين بود که تنظيمات پرينت در مرورگر ذخيره نمي‌شود و هربار بايد چاپگر مورد نظر، سايز کاغذ و . را از نو تنظيم کينم که براي کار کافي‌نت که مدام بايد از صفحات وب چاپ بگيريم اذيت کننده است. من اين مورد را از قسمت feed back به توسعه دهنگان edge اطلاع رساني کردم که اميدوارم در نسخه‌هاي آينده اين نقص هم برطرف شود.

نرم افزارهاي مورد نيازتان را به راحتي و يکجا دانلود و نصب کنيد

تجربه کار با مرورگر جديد مايکروسافت

برنامه نويسي پايتون - نصب و نوشتن اولين برنامه

زبان برنامه نويسي پايتون - پيش درآمد

مرورگر ,edge ,مورد ,مايکروسافت ,گوگل ,سيستم ,مرورگر edge ,در اين ,از موتور ,مرورگر جديد ,موتور کروميوم ,موتور کروميوم استفاده

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

software-web1 minohonar rayaneyvista مطالعه دانستنیهای مهم كامپیوتر و موبایل almasikavir عشق و امید ارائه انواع کتاب چشم استاد ... Cheap NHL Florida Panthers Jerseys Wear Comfortable.